Entry form:

Choose squads:
No free places now

Description

V stredu 26.3.2014 sa stretli priaznivci Bowling Tour na prvom kole jarnej časti a celkove už na trinástom kole tohto ročníka 2013/2014. Ženy akoby si chceli dať neskorý darček k predošlému sviatku v mesiaci marec MDŽ a vyhrali v oboch skupinách. Hralo sa na krátkom mazaní, ktoré bude použité v nedeľu na blížiacich sa Majstrovstvách klubov . Zúčastnilo sa ho 30 štartujúcich, ale celkove s reentry bolo 38 štartov.

Skupina A : V kvalifikácii dominoval svojimi výkonmi Petras Ján, ktorý vyhral kvalifikáciu výkonom 1237 bodov a potom čakal na svojho finálového súpera. Do finále sa ešte prebojovali hráči Szabo Tomáš, ale keďže ďalej nehral tak miesto neho postúpil Lendácky Igor (6.miesto ), Blažek René (5.miesto), Pavlikovský Vladimír (4.miesto), Blažeková Michaela (3.miesto), Jurínyi Ľudovít (2.miesto). V prvom finálovom kroku bojovali medzi sebou Lendácky 163, Pavlikovský 181, a najlepšie si počínal Blažek, ktorý výkonom 222 bodov sa prebojoval do druhého kroku. Tam sa stretli Jurínyi Ľudovít 168, Blažek René 181, a Blažeková Miška 199 bodov (vrátane handicapu). Do posledného kroku postupovala Blažeková Miška, ktorá bola v správnom zápasovom rytme a víťazstvo s Petrasom si nenechala ujsť. Víťazom sa stala Blažeková Michaela výkonom 197 (vrátane handicapu) a celkovým priemerom 179 druhý skončil Petras Ján výkonom 183 a s celkovým priemerom 202,86 a tretí Blažek René s priemerom 185,38.

Skupina B : V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stala Karolčíková Monika s výkonom 1171. Do finále sa ešte prebojovali Gavalér Roman (6.miesto), Kovalčíková Mária (5.miesto), Kožik Ľubomír (4.miesto), Bujnovský Martin ( 3.miesto) a Staš Martin (2. Miesto) . V prvom finálovom kroku posledný traja bojovali medzi sebou o postup do celkového finále. Kovalčíková 194 ( vrátane handicapu), Kožik 169, Gavalér 159. Do druhého kroku sa prebojovala Kovalčíková Mária. Tam sa stretli Kovalčíková 140 ( vrátane handicapu), Staš 140 a Bujnovský 201 bodov. Do finále postupoval Bujnovský Martin kde sa stretol s Karolčíkovou Monikou. Takže v skupine B celkovým víťazom sa stala Karolčíková Monika s výkonom 187 ( vrátane handicapu) a s priemerom 186 na druhom mieste skončil Bujnovský Martin s výkonom 166 s priemerom 188,75 a tretí Staš Martin s priemerom 185,43, ktorý vďaka vyššiemu náhodu sa umiestnil na treťom mieste pred Kovalčíkovou Máriou.

Najvyšší náhod dosiahol v šiestej hre kvalifikácie Bujnovský Martin kde hodil pekných 255 bodov. Srdečne blahoželáme. Organizátor skúsil aj doplnkovú súťaž o Jackpot, kto hodí najvyšší náhod. Bohužiaľ niektorý hráči s najvyššími výkonmi sa ho nezúčastnili a tak Jackpot vyhral Gavalér Roman a celkovú výšku Jackpotu si zobral za výkon 234 v poslednej hre kvalifikácie.

Všetkým zúčastneným v turnaji ďakujeme za účasť oceneným hráčom blahoželáme a tešíme sa na 2.kolo jarného bloku turnaja, ktorý bude 9.4.2014. (Igor)