Játékos hozzáadása:

Jelentkezés a squadokba:
nincs szabad hely

esemény leírása

V termíne 3.-6. apríla 2013 sa v BNC Bratislava uskutočnil už 4. ročník medzinárodného turnaja BNC Follow Me 2013. V celkovo trinástich kvalifikačných rundách sa predstavilo 166 hráčov z viacerých krajín: Belgicka, Česka, Maďarska, Rakúska, Ruska, USA a samozrejme Slovenska. Pozmenený turnajový formát umožňoval postup z kvalifikácie až 48 hráčom a tým posledným bol Ferenc Hegedusz so súčtom 1170. Na 40 stopovom mazaní z USBC Women´s Championships 2011 dosahovali hráči veľmi kvalitné výkony, o ten najvyšší 279 sa ako prvý postaral víťaz kvalifikácie Michal Jakobei. Michal nakoniec skončil na konečnom 15. mieste a stal sa tak najlepším juniorom do 18 rokov. V kategórii do 15 rokov sa dostala najvyššie Kateřina Hejdučková ml., ktorá skončila v celkovom poradí na 38. mieste. Z kvalifikácie sa napriek výrazným handicapom tento krát nepodarilo postúpiť žiadnemu neregistrovanému hráčovi, najlepším bol Vladimír Mrázik na 58. mieste. Vo štvrťfinále nastúpili hráči z pozícií 17-32 po kvalifikácii, prenášali si 50% a hrali ďalšie tri hry. Túto časť najlepšie zvládol Rakúšan Michael Loos s nádhernou sériou hier 274, 258, 255 a pasoval sa tak do úlohy najväčšieho favorita na celkové víťazstvo. Do semifinále sa teda prebojovalo top 16 štvrťfinalistov a top 16 hráčov po kvalifikácii. Všetci hrali tri hry od nuly a už iba osem z nich sa dostalo do finálového Position Round Robinu a nebola medzi nimi ani jedna žena, tou najlepšou bola teda na 9. mieste Luminita Bucin Farkas. Vo finále sme mali aj dvoch seniorov a najmä Ján Debnár ukazuje, že skvelá forma z posledného obdobia sa ho stále drží, skončil na 3. mieste. Pred poslednou Position hrou bolo jasné, že víťaz turnaja vzíde zo zápasu Lukáš Andrássy vs. Michael Loos. Lukáš mal po siedmich zápasoch v Round Robine pohodlný náskok, v záverečnom zápase síce prehral v pomere 232:246, ale svojho súpera mal jasne pod kontrolou aby v turnaji bezpečne zvíťazil. Trofej za druhé miesto odváža do Viedne Michael Loos, tretí bol Ján Debnár, umiestnenie zvyšných finalistov bolo nasledovné: 4. Ján Bobek, 5. István Soltész, 6. Tomáš Benko, 7. Vladimír Dvořák, 8. Filip Křižka. Po odovzdaní ocenení úspešným hráčom prišiel na rad záverečný bod celého podujatia – losovanie špeciálnej ceny. Už počas finále sa priestory BNC postupne zapĺňali majiteľmi žetónov v očakávaní, že by sa šťastie mohlo konečne raz nakloniť aj na ich stranu. Víťaz mohol byť aj tu iba jeden a rozhodol o tom sám víťaz turnaja. Lukáš Andrássy vytiahol z losovacej kocky číslo 088 a šťastným víťazom nového OA Škoda Citigo sa stal Ondrej Ševčík, za ktorého cenu prevzal jeho vnuk Lukáš Karlík. Rodina Karlíkovcov sa na turnaji zúčastnila v počte piatich členov a spolu mali 13 žrebov, čím si pekne zvýšili šancu na výhru. Turnaj prebehol v absolútnej pohode bez vážnejších rušivých momentov, v príjemnej športovej a v piatok aj spoločenskej atmosfére. Poďakovanie za to patrí partnerom turnaja, personálu a obsluhe bowlingu v BNC a samozrejme všetkým vám, ktorí ste sa na turnaji zúčastnili. Viac o turnaji sa dozviete z podrobných výsledkov uložených na samostatnej web stránke turnaja, kde nájdete aj bohatú fotogalériu. Teším sa zase o rok na BNC Follow Me 2014. (Miro) V termíne 3.-6. apríla 2013 sa v BNC Bratislava uskutočnil už 4. ročník medzinárodného turnaja BNC Follow Me 2013. V celkovo trinástich kvalifikačných rundách sa predstavilo 166 hráčov z viacerých krajín: Belgicka, Česka, Maďarska, Rakúska, Ruska, USA a samozrejme Slovenska. Pozmenený turnajový formát umožňoval postup z kvalifikácie až 48 hráčom a tým posledným bol Ferenc Hegedusz so súčtom 1170. Na 40 stopovom mazaní z USBC Women´s Championships 2011 dosahovali hráči veľmi kvalitné výkony, o ten najvyšší 279 sa ako prvý postaral víťaz kvalifikácie Michal Jakobei. Michal nakoniec skončil na konečnom 15. mieste a stal sa tak najlepším juniorom do 18 rokov. V kategórii do 15 rokov sa dostala najvyššie Kateřina Hejdučková ml., ktorá skončila v celkovom poradí na 38. mieste. Z kvalifikácie sa napriek výrazným handicapom tento krát nepodarilo postúpiť žiadnemu neregistrovanému hráčovi, najlepším bol Vladimír Mrázik na 58. mieste. Vo štvrťfinále nastúpili hráči z pozícií 17-32 po kvalifikácii, prenášali si 50% a hrali ďalšie tri hry. Túto časť najlepšie zvládol Rakúšan Michael Loos s nádhernou sériou hier 274, 258, 255 a pasoval sa tak do úlohy najväčšieho favorita na celkové víťazstvo. Do semifinále sa teda prebojovalo top 16 štvrťfinalistov a top 16 hráčov po kvalifikácii. Všetci hrali tri hry od nuly a už iba osem z nich sa dostalo do finálového Position Round Robinu a nebola medzi nimi ani jedna žena, tou najlepšou bola teda na 9. mieste Luminita Bucin Farkas. Vo finále sme mali aj dvoch seniorov a najmä Ján Debnár ukazuje, že skvelá forma z posledného obdobia sa ho stále drží, skončil na 3. mieste. Pred poslednou Position hrou bolo jasné, že víťaz turnaja vzíde zo zápasu Lukáš Andrássy vs. Michael Loos. Lukáš mal po siedmich zápasoch v Round Robine pohodlný náskok, v záverečnom zápase síce prehral v pomere 232:246, ale svojho súpera mal jasne pod kontrolou aby v turnaji bezpečne zvíťazil. Trofej za druhé miesto odváža do Viedne Michael Loos, tretí bol Ján Debnár, umiestnenie zvyšných finalistov bolo nasledovné: 4. Ján Bobek, 5. István Soltész, 6. Tomáš Benko, 7. Vladimír Dvořák, 8. Filip Křižka. Po odovzdaní ocenení úspešným hráčom prišiel na rad záverečný bod celého podujatia – losovanie špeciálnej ceny. Už počas finále sa priestory BNC postupne zapĺňali majiteľmi žetónov v očakávaní, že by sa šťastie mohlo konečne raz nakloniť aj na ich stranu. Víťaz mohol byť aj tu iba jeden a rozhodol o tom sám víťaz turnaja. Lukáš Andrássy vytiahol z losovacej kocky číslo 088 a šťastným víťazom nového OA Škoda Citigo sa stal Ondrej Ševčík, za ktorého cenu prevzal jeho vnuk Lukáš Karlík. Rodina Karlíkovcov sa na turnaji zúčastnila v počte piatich členov a spolu mali 13 žrebov, čím si pekne zvýšili šancu na výhru. Turnaj prebehol v absolútnej pohode bez vážnejších rušivých momentov, v príjemnej športovej a v piatok aj spoločenskej atmosfére. Poďakovanie za to patrí partnerom turnaja, personálu a obsluhe bowlingu v BNC a samozrejme všetkým vám, ktorí ste sa na turnaji zúčastnili. Viac o turnaji sa dozviete z podrobných výsledkov uložených na samostatnej web stránke turnaja, kde nájdete aj bohatú fotogalériu. Teším sa zase o rok na BNC Follow Me 2014. (Miro)