Entry form:

Choose squads:
No free places now

Description

V termíne 14.-16. júna sa v piešťanskej herni Victoria Bowling uskutočnil 1. ročník turnaja Victoria Open. V kvalifikácii štartovalo 60 hráčov z rôznych kútov Slovenska a zastúpenie tu mala aj Morava. V celku početnú množinu tvorili neregistrovaní hráči a vďaka motivačným handicapom sa im celkom darilo bojovať o popredné umiestnenia, najlepším z nich bol Maroš Uhrák, ktorý skončil na 7. mieste finále A. Na turnaji sme mali pomerne málo žien, z nich najlepšia bola Milada Matušíková. Veľké súboje sa zvádzali o najvyšší turnajový výkon, nakoniec z nich vyšiel víťazne Matej Jakabovič s hrou 268.  Hrali tu aj dvaja juniori do 15 rokov, ocenenie za výborné výkony získal talentovaný Roman Karlík. Už tradične sa na turnajoch zúčastňuje početná skupina seniorov nad 50 rokov, najlepším z nich bol Ján Debnár. Zaujímavý herný formát poskytoval možnosť si vyskúšať viacero herných variant a súbojov. Z kvalifikácie postupovalo 24 hráčov, z toho 20 z celkového poradia a štyria ďalší z Desperada. To malo medzi hráčmi nečakane veľký ohlas a zapojilo sa do neho až 23 hráčov. Prvých 8 hráčov po kvalifikácii postupovalo priamo do semifinále, ostatní postupujúci odohrali  vo štvrťfinále 3 hry od nuly, lepšia polovica z nich postupovala do semifinálových K.O. súbojov a boli nasadzovaní proti najlepším kvalifikantom.  Víťazi semifinálových zápasov na súčet dvoch hier si vybojovali postup do finále A, na porazených semifinalistov čakalo finále B. Obe finále po osem hráčov sa hrali rovnakým spôsobom, odlišné boli výšky finančných ocenení na prvých troch miestach. Vo finále B sa ocitol aj Lukáš Andrássy a s prehľadom ho vyhral pred druhým Zdenom Šefraníkom, tretí bol Matej Košecký. Vo finále A to bolo oveľa napínavejšie a o treťom mieste nakoniec rozhodla jediná kuželka v neprospech Lukáša Nemčoviča, druhý bol teda šťastnejší Marcel Hedl a víťazom sa stal Ján Debnár. To by bolo v krátkosti o turnaji Victoria Open 2013 všetko, oveľa viac sa môžete o jeho priebehu dozvedieť so samostatnej web stránky turnaja, kde nájdete podrobné výsledky, bohatú fotogalériu a čoskoro aj video z odovzdávania ocenení. Victoria Open 2013 sa v Piešťanoch stretla u zúčastnených hráčov s pozitívnym ohlasom, za čo sa chcem touto cestom všetkým, ktorí sa na tom podieľali veľmi poďakovať, najmä Petrovi Martinkovičovi s ktorým sme celý projekt pod hlavičkou bowlingového klubu Six Pack Stupava pripravili. Záverečné poďakovanie patrí  riaditeľke Victoria Bowling Center Tatjane Polianine za jej ústretový  prístup ku všetkým našim požiadavkám a celému tímu tohto sympatického bowlingového stánku. Takže o rok na Victoria Open 2014. (Miro) V termíne 14.-16. júna sa v piešťanskej herni Victoria Bowling uskutočnil 1. ročník turnaja Victoria Open. V kvalifikácii štartovalo 60 hráčov z rôznych kútov Slovenska a zastúpenie tu mala aj Morava. V celku početnú množinu tvorili neregistrovaní hráči a vďaka motivačným handicapom sa im celkom darilo bojovať o popredné umiestnenia, najlepším z nich bol Maroš Uhrák, ktorý skončil na 7. mieste finále A. Na turnaji sme mali pomerne málo žien, z nich najlepšia bola Milada Matušíková. Veľké súboje sa zvádzali o najvyšší turnajový výkon, nakoniec z nich vyšiel víťazne Matej Jakabovič s hrou 268.  Hrali tu aj dvaja juniori do 15 rokov, ocenenie za výborné výkony získal talentovaný Roman Karlík. Už tradične sa na turnajoch zúčastňuje početná skupina seniorov nad 50 rokov, najlepším z nich bol Ján Debnár. Zaujímavý herný formát poskytoval možnosť si vyskúšať viacero herných variant a súbojov. Z kvalifikácie postupovalo 24 hráčov, z toho 20 z celkového poradia a štyria ďalší z Desperada. To malo medzi hráčmi nečakane veľký ohlas a zapojilo sa do neho až 23 hráčov. Prvých 8 hráčov po kvalifikácii postupovalo priamo do semifinále, ostatní postupujúci odohrali  vo štvrťfinále 3 hry od nuly, lepšia polovica z nich postupovala do semifinálových K.O. súbojov a boli nasadzovaní proti najlepším kvalifikantom.  Víťazi semifinálových zápasov na súčet dvoch hier si vybojovali postup do finále A, na porazených semifinalistov čakalo finále B. Obe finále po osem hráčov sa hrali rovnakým spôsobom, odlišné boli výšky finančných ocenení na prvých troch miestach. Vo finále B sa ocitol aj Lukáš Andrássy a s prehľadom ho vyhral pred druhým Zdenom Šefraníkom, tretí bol Matej Košecký. Vo finále A to bolo oveľa napínavejšie a o treťom mieste nakoniec rozhodla jediná kuželka v neprospech Lukáša Nemčoviča, druhý bol teda šťastnejší Marcel Hedl a víťazom sa stal Ján Debnár. To by bolo v krátkosti o turnaji Victoria Open 2013 všetko, oveľa viac sa môžete o jeho priebehu dozvedieť so samostatnej web stránky turnaja, kde nájdete podrobné výsledky, bohatú fotogalériu a čoskoro aj video z odovzdávania ocenení. Victoria Open 2013 sa v Piešťanoch stretla u zúčastnených hráčov s pozitívnym ohlasom, za čo sa chcem touto cestom všetkým, ktorí sa na tom podieľali veľmi poďakovať, najmä Petrovi Martinkovičovi s ktorým sme celý projekt pod hlavičkou bowlingového klubu Six Pack Stupava pripravili. Záverečné poďakovanie patrí  riaditeľke Victoria Bowling Center Tatjane Polianine za jej ústretový  prístup ku všetkým našim požiadavkám a celému tímu tohto sympatického bowlingového stánku. Takže o rok na Victoria Open 2014. (Miro)