Entry form:

Choose squads:
No free places now

Description

V stredu 13. augusta sa v BNC Bratislava odohralo posledné kolo z letnej turnajovej série Leto v BNC 2014. Na štart kvalifikácie turnaja s podnázvom Skupiny sa postavilo 36 hráčov a medzi nimi nechýbali všetci adepti na celkové víťazstvo v jednotlivých kategóriách celkového hodnotenia štvordielneho seriálu. Na mazaní White 1 to dnes celkom slušne padalo a úplne najvyššie čísla dosahoval Boris Petráš, ktorý bol jednoznačným hráčom dňa. Nielenže vyhral celý turnaj systémom štart-cieľ, ale dosiahol najvyšší výkon v každej časti turnaja a zo sedem odohraných hier dosiahol súčet 1663 čo je 237,57 priemer – proste paráda. V kvalifikácii výborne zahral aj Peter Melkner - 899, napokon bolo na postup potrebné nahrať súčet 734. Cenu útechy - poukážku na bowling v BNC si za posledné miesto odniesla Alena Čelková a tiež prvý nepostupujúci Marián Švárny. Cez štvrťfinálové a semifinálové súboje v skupinách sa do finále dostala štvorica pánov a ako som už vyššie napísal, zaslúženým víťazom sa stal Boris Petráš pred druhým Jozefom Viskupičom, tretí skončil Kamil Bajcsi a štvrtým finalistom bol Daniel Buršák. V celkovom hodnotení série Leto v BNC 2014 nakoniec rozhodovali minimálne bodové rozdiely. V kategórii neregistrovaných mužov sa rozhodlo už po kvalifikácii, víťazom sa stal František Pokus, ktorý za sebou udržal o 3 body Maroša Augustína. Ešte tesnejšie to skončilo v kategórii žien, kde Milada Matušíková nepostupovala z kvalifikácie a už len čakala ako ďalej zahrá Andrea Kováčová. Tej sa vo štvrťfinále veľmi nedarilo, napokon však získala potrebný počet bodov a o jediný bodík sa stala víťazkou ženskej kategórie. O víťazovi kategórie registrovaných mužov rozhodol pri rovnakom bodovom súčte medzi Jaroslavom Felčírom a Kamilom Bajcsim pred týmto turnajom fakt, že Kamil Bajcsi postúpil až do finále a Jaroslav Felčír nie, konečný rozdiel medzi nimi bol tri body. Všetkým oceneným hráčom ešte raz srdečne blahoželám, všetkým 57 hráčom, ktorí sa zapojili do zberu bodov v sérii Leto v BNC 2014 ďakujem za účasť na jednotlivých turnajoch a už sa teším na novú sezónu. Tú v BNC rozbiehame už o dva týždne.