Prihlásiť ako::

Prihlásiť do:
Žiadne voľné miesta

Popis podujatia

Trnava dobila Bratislavu, aj tak by sa dal začať článok o 2. kole Prešporského Mazca 2014/2015, ktorý sa konal v stredu 15. októbra v BNC. Pre účastníkov bolo pripravené „lahôdkové“ 33 stopové športové mazanie s názvom Sydney z knižnice WB mazaní. Otestovať svoje schopnosti na ňom si prišlo spolu 40 hráčov a napriek tomu, že to bola celkovo výkonnostná bieda, mal som pocit, že nikto neodchádzal na voľbu tohto modelu nahnevaný a to si skutočne cením. Bolo celkom logické očakávať, že do určitej výhody sa dostanú netočiví hráči a priebeh turnaja to naplno dokazuje. Víťazkou kvalifikácie sa so súčtom 835 stala Milada Matušíková. Ako jediná sa dostala cez kvalifikačný priemer nad 190 a dosiahla v poslednej hre aj najvyšší výkon 244, bol to zároveň aj najvyšší výkon celého turnaja. Posledným postupujúcim pri skoršom odchode Lukáša Andrássyho sa stala Anna Túrociová so súčtom 630. Dve semifinálové hry najlepšie zvládol Malačan Miroslav Janeček, ktorý išiel do finále z prvej pozície, prenasledovaný troma zástupcami trnavského bowlingu. Tí ho nakoniec odsunuli na štvrté miesto a pozície na bedni si podelili nasledovne: 1. miesto Jozef Viskupič, 2. miesto Dušan Túroci a 3. miesto Mário Bobek, ktorý v semifinále dosiahol najvyšší mužský výkon 225. Po kvalifikácii boli losované dva voľné štarty pre tretie kolo Prešporského Mazca a získali ich Mário Bobek a Daniel Buršák. Toto tretie kolo je naplánované na 19.11.2014 a bude sa hrať na mazaní Turnpike, určenom pre 2. kolo Extraligy v BNC a prvý turnaj Bratislavského Pohára. Aktualizovaná bola aj tabuľka celkového hodnotenia Prešporského Banku 201/2015, kde už máme nazbieraných po šiestich turnajoch 213€. (Miro)