Prihlásiť ako::

Prihlásiť do:
Žiadne voľné miesta

Popis podujatia

V stredu, 27.7.2016 sa uskutočnil v poradí tretí turnaj Leto v BNC 2016 zo štyroch. Na turnaji s podnázvom Notap 2 sa zúčastnilo celkovo 36 hráčov, medzi nimi päť turnajových nováčikov. Hralo sa systémom „Aj 8 je strike“ pre ženy a „Aj 9 je strike“ pre mužov, no napriek tomu boli v konečnom účtovaní úspešnejší muži. Už víťazom kvalifikácie sa stal Štefan Túroci so súčtom 1035 (priemer 258,75). Jeho manželka Zuzana ako jediná nahrala v kvalifikácii 300vku, dokonca v oboch rundách. Do štvrťfinále postupovalo 16 hráčov, pri neúčasti Pavla Kečkéša a Dušana Osúcha dostali šancu aj Jozef Viskupič a Bohuslav Valíček. Cez štvrťfinále a semifinále sa do finálovej štvorice prebojovali dve ženy a dvaja muži. Po dramatickom finále, v ktorom rozhodovali až posledné hody bol nakoniec šťastnejší Miroslav Koník, ktorý výkonom 298 zvíťazil pred druhým Jaroslavom Felčírom 297, tretia bola Eva Bábelová 265 a štvrtou finalistkou bola Veronika Oravcová. Pani Eva Bábelová, ktorú na turnaj priviedol Štefan Kamaráš, je veľmi skúsená a dlhoročná športová kolkárka z Hnúšte a napriek tomu, že bowling nikdy súťažne nehrala, bolo vidieť, že „gúľanie“ má v krvi. Vo skvelom svetle sa predviedla ešte len začínajúca hráčka bowlingu Kristína Vlkovičová, ktorá prišla na turnaj do BNC aj so skupinou kamarátov trénujúcich najmä v PBC. V tabuľke celkového hodnotenia série Leto v BNC 2016 sa na čelo ženskej kategórie dostala Veronika Oravcová, v neregistrovaných hráčoch vedie Tomáš Jablončík a v registrovaných hráčoch Miroslav Koník. Posledný turnaj 17.8.2016 s podnázvom Skupiny 2 rozhodne o tom, kto si odnesie cieľové ocenenia – športové kamery GoPro. Hrať sa bude na dlhom 45 stopovom mazaní Route 66, je už vložené v mazačke v BNC. (Miro)