Prihlásiť ako::

Prihlásiť do:
Žiadne voľné miesta

Popis podujatia

V stredu 24. júna sa rozbehla prvým turnajom séria Leto v BNC 2015. Tým prvým turnajom bol už tradične Notap, teda turnaj kde ženy hrajú systémom „Aj 8 je strike“ a muži systémom „Aj 9 je strike“, inak ďalší formát kopíruje Prešporskú Deviatku. Takmer všetky zúčastnené ženy dokázali ponúknutú výhodu aj využiť, keď z 38 člennej kvalifikácie sa ich do šestnástky postupujúcich kvalifikovalo sedem z osem zúčastnených. Víťazkou kvalifikácie sa so súčtom 1057 stala Kristína Šramková s dvoma 300vkami na konte. Vlastne 300vky dnes zahrali iba ženy, jednu pridala aj Vanda Stowasserová a dve ďalšie Jana Weberová, z toho jednu v K.O. štvrťfinále a jednu v nultej runde. Po kvalifikácii boli najvyššie výkony ohodnotené vecnými cenami a dve nekrčivé košele zn. Eterna si po losovaní odniesli Lenka Šulková a Ivan Tahotný. Ivan získal aj poukážku na bowling v BNC ako cenu útechy za prvé nepostupové miesto, rovnakú cenu za posledné miesto dostal Andrej Frátrič. Čakalo sa ako dopadnú nasledujúce K.O. súboje a či vôbec dokáže nejaký chlap „potrápiť“ zvýhodnené ženy. Nakoniec sa dokázal po chrbte Mariána Turka a Pavla Kečkéša vyškriabať až do finále Miroslav Koník a v konkurencii troch ďalších finalistiek skončil druhý. Víťazkou sa stala dnes stabilne hrajúca Kristína Šramková, finančnú cenu za tretie miesto vybojovala Milada Matušíková a už tretí balík piva za štvrté miesto zostal pre Janu Weberovú. Pribudli prvé body do celkového hodnotenia série Leto v BNC 2015, kde sa hrá o mobilné telefóny Lenovo. Počas turnaja sme si niekoľko krát zaspomínali na úspech slovenského futbalu z pred piatich rokov na MS vo futbale, keď sme dokázali poraziť Talianov 3:2 a vyradiť ich zo šampionátu v Juhoafrickej republike. Tento úspech sme prirovnali k víťazstvu včerajšieho meninového oslávenca Jána Debnára, ktorý porazil nie len Talianov ale aj všetkých ostatných súperov v súťaži jednotlivcov na práve prebiehajúcich seniorských ME v talianskej Bologni vo svojej kategórii. Jankovi sme tak na diaľku poslali gratuláciu k jeho úspechu a tiež pozdrav k meninám. Ďalší turnaj zo série Leto v BNC 2015 je naplánovaný na 22.7.2015, obsadzovačka na Skupiny 1 je už spustená.